PIRMSSKOLAI

Krāsu nemieri

Pasaule ir krāsaina,un mēs paši esam krāsaini. Dažkārt mēs sarunājamies vienā krāsā, bet citreiz izsprūk uzreiz veselas trīs vai četras krāsas, mūsu sarunās veidojot izsaucienu toņus. Krāsas ir skaļas, klusas un čalojošas, un tās vajag spēt saskatīt, sajust un saklausīt. Ja izdodas, reizēm varam sarunāties tikai caur tām. Kā to labāk izdarīt – kopā vai katram atsevišķi? Kā saprast, ko krāsas stāsta, un kā pašiem veidot krāsu pasakas, krāsu ceļus un pārdzīvojumus – izklupienos, uz vēdera “zvaigznītē” vai dejā? To visu varēs izzināt “Krāsu nemieru” darbnīcā, kas norisināsies izstādes“Dzīvā ķēde” ietvaros. Krāsu nemieru dalībnieki aicināti uz darbnīcu ierasties krāsu traipiem piemērotos apģērbos.

Dzīvās krāsas

Vai esat dzirdējuši teicienu “šitā krāsa man acīs kož”, un domājuši, cik gan dusmīgai ir jābūt krāsai, lai tā sāktu kost? Vai tā pirms tam brīdinot uzrūc, vai arī viltīgi un maigi pieglaužas? Vai tā ir pūkaina un samtaina, vai tieši pretēji – burbuļojoši graudaina? Vai tu gribētu ieiet krāsu pasaulē un, kļūstot par noskaņu burvi, tās visas atdzīvināt, radot jaunu pasauli uz tukši baltas virsmas? Šāda iespēja būs katram “Dzīvo krāsu” darbnīcas dalībniekam, kas ļausies aizraujošai krāsu telpas pieredzei. Jāierodas krāsošanai piemērotos apģērbos.

VIDUSSKOLĒNIEM

Protesta anatomija

Mēdz teikt – nespried par citiem, ja neesi bijis viņu vietā. Tikai “iekāpjot” konkrētā situācijā mēs vislabāk apzināmies, ko tā ir nozīmējusi indivīdam un sabiedrībai. Mūkusalas Mākslas salons piedāvā jauniešiem izzināt Baltijas ceļa notikumu spriedzi simulāciju spēlē, papildinot to ar dzīvu emocionālu fonu, ko sniedz māksla. Izdzīvot šo pieredzi ir vērtīgi, lai pēc tam būtu vieglāk atbildēt uz jautājumiem par dažādām protesta formām un to iemesliem, kā arī noformulētu savu attieksmi pret mākslu un notikumu kopumā.

Protesta perspektīva 

Ikdienā esam pieraduši brīvi paust savu attieksmi un viedokli, izmantojot vārdu un tā spēku kā līdzekli vēlamā sasniegšanai. Taču pastāv arī citi instrumenti, kurus izmantot ne tikai saziņai, bet arī lai izrādītu attieksmi, ietekmētu procesus un protestētu. Jaunieši diskusiju ceļā varēs izkristalizēt savu attieksmi pret dažādiem protestu veidiem un formām, un nodarbības beigās, iedvesmojoties no izstādē redzamajiem mākslas darbiem, izveidot paši savu “mēmo vēstījumu”. 

ĢIMENĒM AR BĒRNIEM

Aicinām izstādē ar darba lapu palīdzību apspriest dažādus jautājumus, ieraudzīt, kā mākslā izmantotā ekspresija sasaucas ar pilsonisko un sabiedrisko aktivitāti. Piemēram, vai jūs ikdienā sastopaties ar netaisnību? Kurš no izstādes darbiem šķiet aktuāls arī mūsdienās un pret ko protestējot to varētu izmantot?

---------------------------------------------------------------------------------------

Grupu nodarbības iespējams pieteikt, sākot no pieciem cilvēkiem. Maksimālais cilvēku skaits – sākumskolai - 20, vidusskolēniem - 30. Cena par nodarbību ir 2 eiro no personas vai 20 eiro par grupu. Darbnīcu materiālu izmaksas iekļautas nodarbības cenā.

Nodarbību laiki, iepriekš piesakoties sniedze.kale@mmsalons.lv: sākumskolu grupām no otrdienas līdz ceturtdienai no plkst. 9.00–12.00; vidusskolēniem otrdienās, ceturtdienās – no plkst. 12:00 līdz 17:00, trešdienās no 12:00 līdz 20:00.

Individuālās darba lapas ģimenēm ar bērniem pieejamas izstāžu apskates laikā bez maksas.

Sīkāka informācija: Sniedze Kāle, sniedze.kale@mmsalons.lv, 29218766

Publicitātes attēls: Valdis Jansons.