Ceturtdien, 13. jūlijā plkst. 14:00 Mūkusalas Mākslas salonā notiks krievu mākslinieka Andreja Barteņeva meistarklase. 

Dzimis Noriļskā, Krievijas ziemeļos, Andrejs Barteņevs ir viena no spilgtākajām mūsdienu ekspresīvās performances zvaigznēm. Radot absurdas, juceklīga karnevāla tipa fantāzijas, mākslinieks pats pārtop par mākslas objektu. 1992. gadā Andrejs Barteņevs piedalījās Nepieradinātās modes asamblejā Jūrmalā un ieguva Lielo Balvu par darbu „Botāniskais balets”. Deviņdesmito gadu beigās mākslinieks devās turnejā pa Eiropu, kas vairoja viņa atpazīstamību un bruģēja ceļu uz starptautiskiem panākumiem. 

Barteņeva darbi tikuši izstādīti festivālos un muzejos visā pasaulē - Vitra dizaina muzejā, V&A muzejā Londonā, 52. Venēcijas biennālē un citur.

Meistarklasē mākslinieks runās par mākslas procesu, performances veidošanu un mākslas attīstību, kā arī pārmaiņām domāšanā par mākslu no padomju laikiem līdz mūsdienām.

Meistarklase notiek sadarbībā ar fondu Mākslai vajag telpu un BOLD Concept Store Baznīcas ielā 18A, kur līdz 10. augustam apskatāma Andreja Barteņeva darbu izstāde: viņa performanču tērpi un porcelāna mākslas priekšmeti. 

Meistarklase noritēs angļu valodā (ar iespēju klausītājiem uzdot jautājumus arī krieviski). 

Meistarklases garums: 2 stundas (14.00-16.00).