Trešdien, 22. janvārī plkst. 18:00, aicinām apskatītZuzānu kolekcijas izstādi “Dzīvā ķēde” kopā ar kuratori Sniedzi Kāli.

Izstāde “Dzīvā ķēde” tapusi iedvesmojoties no Atmodas laika notikumiem pirms 30 gadiem. Trauksmainais un pacilājuma pilnais laiks sakrita ar neoekspresionisma uzplaukumu mākslā – virzienu, kuram raksturīgs kliedzošs izteiksmīgums un nepabeigtība formveidē, vērienīgums, mitoloģiski un alegoriski sižeti.

Spilgtākās neoekspresionisma izpausmes redzamas izstādē eksponētajos “supergrafiķu” un “Maigo svārstību” gleznotāju darbos. Viņu solidaritāte ar sava laika sabiedrību vērojama tieksmē strādāt komandā, grupas nosaukumam dominējot pār individuālo autoru vārdiem. “Supergrafiķu” līdzīgie formāti un ekspresīvie žesti no mākslas attālinātam skatītājam varētu šķist kā viena autora radīti darbi. “Maigo svārstību” barikāžu priekšvakarā īstenotā izstāde – akcija, kas bija dzīvs gleznošanas process mēneša garumā tiešā sabiedrības tuvumā, nolasāms kā vēlme pēc nepastarpinātas mijiedarbības ar apkārtējiem. Šo procesu varētu nosaukt par intuitīvu pulsāciju, kurā mākslinieki saslēdzās dzīvā ķēdē ar sabiedrību.

Arī šobrīd mēs varam smelties spēku no Atmodas laika, izmantojot mākslas darbos iekapsulēto enerģiju. Tā piedāvā atgūtu kontroles apziņu pār notikumiem, kuros mūsu līdzdarbošanās ir izšķiroša.

Ieeja izstādē un ekskursijā ir bez maksas.