Trešdien, 14. jūnijā plkst. 18:00 Mūkusalas Mākslas salona izstādes “Zelta gadi” ietvaros notiks dejotājasun horeogrāfes Agneses Bordjukovas vadīta darbnīca “Vai mans ķermenis ir mans ķermenis”, kura caur kustību pieredzi aicina iztēloties ķermeņa fizisko spēju mazināšanos.

Mūža nogale populārajā kultūrā raisa pretrunīgas asociācijas. No vienas puses, tas ir laiks, kad mazināt tempu un baudīt dzīves garumā sastrādāto, no otras – tā saistās ar bažām par ķermeņa fizisko un garīgo spēju pasliktināšanos un tās sekām. Zuzānu kolekcijas izstāde “Zelta gadi” mudina iztēloties novecošanu izmantojot vizuālās mākslas darbus un izstāžu veidošanas konvencijas. Savukārt, Agneses Bordjukovas vadītā darbnīca “Vai mans ķermenis ir mans ķermenis”, piedāvā paraudzīties uz šo procesu no kustības, horeogrāfijas skatpunkta. Ar konkrētu uzdevumu palīdzību, darbnīca mudinās dalībniekus iztēloties ķermeņa fizisko spēju mazināšanos, piedāvājot apsvērt vājuma intelektuālo un estētisko potenciālu.

Agnese Bordjukova ir dejotāja un horeogrāfe. 2007. gadā absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmiju Laikmetīgās dejas horeogrāfijas specialitātē. Šobrīd turpina studijas Teātra režijas maģistra kursā Laikmetīgās dejas apakšprogrammā. 2003. gadā kā dejotāja pievienojusies mūsdienu dejas kompānijai Z.I. Temp Dance (horeogrāfe Ilze Zīriņa). Kopš 2007. gada projekta “Dejas anatomija” dalībniece. Projekta ietvaros veidojusi tādas izrādes kā “3/4 Ūdens” (2012) sadarbībā ar mūziķi Laimu Jansoni, “Dunkani – dīvaiņi vai pravieši” (2012) sadarbībā ar dejas kritiķi un dramaturģi Intu Balodi un “Mežonīgā triloģija” (2015) sadarbībā ar  Laimu Jansoni, kā arī solo izrādi “Bērnības sapnis” (2016). Maģistrantūras ietvaros veiktā izpēte par tēmu “Cilvēka ķermeņa skaņa un troksnis” nesen rezultējusies izrādē “Dzirdi mani”.

Uz darbnīcu aicinām ierasties brīvā, ērtā apģērbā, kurā esat gatavi apsēsties uz grīdas. Dalība ir bez maksas un iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

Izstāde “Zelta gadi” apskatāma līdz 22. jūnijam.

Publicitātes attēls: Erasts Šveics. Vecais zvejnieks (Krišs). Ap 1936. Papīrs, akvarelis, ogle. 71 x 58,5 cm. Zuzānu kolekcija. Foto: Jānis Pipars