Trešdien, 23. augustā plkst. 18:00 Mūkusalas Mākslas salonā notiks Raivja Sīmansona lekcija par kolekcionēšanu kā identitāti formējošu mehānismu. Tā papildina Lauras Prikules un Evas Vēveres izstādi – instalāciju “Krēslā”, kura uzdod jautājumus par vērtību veidošanās mehānismiem un atšķirībām starp muzeja krājumu un privātu noliktavu.

Raivja Sīmansona lekcija ieskicēs Eiropas kolekcionēšanas tradīcijas fundamentālos aspektus – praksi, poētiku un politiku – muzeoloģiskā perspektīvā, ilustrējot kolekcionēšanas un muzeju jaunradīšanas procesu ar aktuāliem piemēriem.

Ja kolekcionēšanas prakse rāda, kādas nozīmes priekšmetiem un kolekcijām tiek piešķirtas sociālās tradīcijas ietvaros, bet poētika – kā kolekcionāri piešķir nozīmi paši sev, tad diskusija par kolekcionēšanas politiku ietver abus minētos aspektus un vienlaikus uzdod jautājumu par identitāti veidojošiem mehānismiem publiskajā telpā.

Pēdējais ir lekcijas uzmanības fokusā, kuras mērķis ir atklāt Eiropas modernitāti raksturojošāko institūtu – muzeju – kā individuālās un sabiedriskās transformācijas instrumentu.

Raivis Sīmansons (1978) ir muzeologs un muzeja praktiķis, Lesteres Universitātes Muzeja studiju doktorants. Strādājis virknē Latvijas muzeju, Kultūras ministrijas Muzeju nodaļā, piedalījies Eiropas vēstures nama izveidē Briselē. Aktīvi iesaistās muzeju nozares procesos. Domnīcas Creative Museum (www.creativemuseum.lv) līdzdibinātājs.

Lauras Prikules un Evas Vēveres izstāde “Krēslā” Mūkusalas Mākslas salona Mazajā zālē skatāma līdz 26. augustam.