Topošais mākslas centrs Zuzeum aicina aktīvus jauniešus vecumā no 18 līdz 25 gadiem, kurus interesē mākslas procesi, izstādes un mākslas publicistika, pieteikties jauniešu programmai Zuzeum 101.

Pirmais programmas kurss ar nosaukumu “Kā uzrakstīt gleznu” sāksies 2018. gada aprīlī un noritēs sadarbībā ar bilingvālā grāmatžurnāla Benji Knewman redakciju. Kursa ietvaros jaunieši iepazīsies ar Zuzānu kolekciju, apmeklēs aktuālās izstādes, vērtēs to saturu un iekārtojumu, tiksies ar kuratoriem un izstāžu dizaineriem un kopā ar Benji Knewman redakciju izmēģinās roku paši sava drukāta žurnāla veidošanā.

Lai pieteiktu savu kandidatūru, līdz 20. martam gaidīsim īsu aprakstu par sevi un to, kāpēc vēlētos pievienoties Zuzeum 101. Klāt jāpievieno mājasdarbs, kurā vizuāli izstāstīta sava mīļākā dziesma (tā var būt fotogrāfija, video, glezna, Instastory, gifs vai bilde no Pinterest – izvēle brīva). Sūti ziņu uz Zuzeum FB lapuhello@zuzeum.com vai +371 26 444 097 (WhatsApp).

Zuzānu ģimenes dibināto mākslas centru Zuzeum atklās pēc dažiem gadiem Rīgā, Lāčplēša ielā 101. Tikmēr mākslas centra ēka jau šobrīd ir atvērta dažādiem publiskiem un privātiem pasākumiem. Zuzeum kodolu veidos Zuzānu kolekcija un kolekcijas šībrīža mājvieta, Mūkusalas Mākslas salons, – jau citā veidolā un ar citu nosaukumu.

Zuzānu ģimene akcentē mākslas centra pieejamību plašai publikai un it īpaši jauniem cilvēkiem. Te viņiem būs iespēja izglītoties, nodarboties ar mākslas eksperimentiem un rīkot performances.

Zaigas Gailes biroja izstrādātajā projektā vispirms paredzēts uzcelt jauno apjomu Zuzeum aizmugurē – Zuzānu kolekcijas glabātuvi. Tikmēr vecajās bijušās Korķa fabrikas telpās iespējams rīkot izstādes un citus pasākums. Projekta otrajā kārtā notiks vēsturiskās ēkas rekonstrukcija un skulptūru dārza iekārtošana.

Nākotnē mākslas centra Zuzeum programma piedāvās gan pastāvīgās mākslas ekspozīcijas un mainīgās izstādes, gan lekcijas, seminārus, koncertus, teātra un kino izrādes. Kamēr rekonstrukcijas projekts tiek izstrādāts, Zuzeum jau notiek – pirmo, Izraēlas laikmetīgās mākslas izstādi “Sapņi un drāmas” vēsturiskajā ēkā atklāja 2017. gada oktobrī. Savukārt šā gada jūnijā Zuzeum kļūs par vienu no sešām Rīgas starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles norises vietām. Pirmā Rīgas starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle norisināsies no 2. jūnija līdz 28. oktobrim.