Svētdien, 13. augustā plkst. 15.00 Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja Lielajā zālē ar Zuzānu kolekcijas izstādes “TOP no top” veidošanu iepazīstinās divi no četriem izstādes kuratoriem – Līga Lindenbauma un Valts Miķelsons.

Izstāde “TOP no top” demonstrē kuratoru atlasi desmit atšķirīgos topos kā alternatīvu ierastajiem mākslas darbu novērtējumiem. Ievietojot Zuzānu kolekcijas spožākos darbus jeb pērles vairākos vienojošos kontekstos, tās zaudē laika gaitā uzkrāto pārspīlēto unikalitāti, kļūstot patiesākas, dzīvākas. 

Līga Lindenbauma un Valts Miķelsons iepazīstinās ar savām kūrētajām izstādes sadaļām. Līga ir autore sadaļām “Seksistiskākie darbi” un “Skaistākie ceļojumi”, bet Valts veidojis sadaļas “Stilīgākie darbi” un “Ūdeņainākie darbi”.

Saruna iecerēta kā dialogs ar skatītājiem, izstādes apskati pārvēršot par diskusiju izvēlēto izstādes sadaļu tematiskajā ietvarā.

“TOP no top” ir līdz šim vērienīgākā Zuzānu kolekcijas izstāde Latvijā, kas parāda viņu krājuma pamatu – Latvijas mākslas vēsturē nozīmīgu dažādu tautību autoru veikumu. Ekspozīcijā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā apvienotas gleznas, skulptūras, grafikas, fotogrāfijas, video un instalācijas – kopumā ap 170 mākslas darbu, kas darināti laika posmā no 19. gadsimta līdz pat 2017. gadam.

Izstāde apskatāma līdz 17. septembrim.