Paplašinot priekšstatus par Sezana nozīmi Latvijas mākslā ārpus vienas privātās kolekcijas robežām, 8. augustā plkst. 18.00 Mūkusalas Mākslas salonā notiks mākslas zinātnieces un doktores Nataļjas Jevsejevas lekcija “Pola Sezana ietekme un sezanisms Latvijas glezniecībā 20. gadsimta pirmajā pusē”.

Kā uzsver pētniece, Latvija ir viena no daudzajām Eiropas valstīm, kur 20. gadsimta sākumā aktīvi praktizēja Sezana glezniecības studijas, aizgūstot ne tikai teoriju un kopējās idejas, bet arī glezniecības manieri un kompozīcijas principus. Stāstījumā varēs gūt pārskatu par Latvijas autoriem, kuri pagājušā gadsimta pirmajā pusē savā daiļradē apliecināja aizrautību ar Sezana darbiem.

Nataļja Jevsejeva ir ieguvusi mākslas doktores grādu par Aleksandras Beļcovas daiļrades pētniecību un vada Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas memoriālo muzeju.

Izglītojošais pasākums norisinās saistībā ar pašlaik apskatāmo Zuzānu kolekcijas izstādi “Sezana pieskāriens”, kas turpināsies līdz 26. augustam. Ar vairāk nekā 20 gleznām no Zuzānu kolekcijas izstādē izcelti piemēri Latvijas un Sezana glezniecības saskarsmē.

Te iezīmēti trīs vietējo mākslinieku aizraušanās etapi: 1910. gadi, 1920. – 1930. gadi un Hruščova atkušņa atnesto pakāpenisko pārmaiņu laiks no 1950. gadu vidus līdz pat 1970. gadu mākslas dzīves liberalizācijai.